Український English

Шановні друзі!

У 2016 рік академія вступає у новій якості: зі статусом університету і новим найменуванням. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 15 червня 2015 року № 623-р та Указу Президента України від 25 серпня 2015 року № 500, з 1 січня 2016 року Одеська національна морська академія (ОНМА) реорганізована шляхом її перетворення в Національний університет «Одеська морська академія» (НУ«ОМА»). НУ «ОМА» є правонаступником Одеської національної морської академії.

Одеська морська академія давно і добре відома у світовому морському суспільстві. За роки існування з 1944 року наш навчальний заклад мав різні найменування: Одеське вище морехідне училище (ОВМУ), Одеське вище інженерне морське училище (ОВІМУ), Одеська державна морська академія (ОДМА), Одеська національна морська академія (ОНМА), Національний університет «Одеська морська академія» (НУ«ОМА»). Протягом всієї історії вуза забезпечувався високий професіоналізм науково-педагогічного персоналу, стандарти освіти і практичної підготовки курсантів, які відповідають міжнародним і національним вимогам. НУ «ОМА» є провідним навчальним, науковим і методичним центром, який визначає стратегію і шляхи розвитку морської освіти в Україні. Основним завданням університету є забезпечення конкурентоспроможності випускників на світовому ринку праці. НУ «ОМА» є активним членом Міжнародної асоціації морських університетів (IAMU), Чорноморської асоціації морських інститутів (BSAMI). Представники університету регулярно беруть участь у роботі асамблей, комітетів та підкомітетів Міжнародної морської організації (IMO) у складі офіційних делегацій України та Міжнародної асоціації морських університетів. У 2015 році академія брала участь у різних міжнародних дослідницьких проектах, що фінансуються Європейською Комісією: MARINE, CruiseT, TATU, QANTUS.

За роки незалежності України Національний університет «Одеська морська академія» відкрив нові спеціальності, створив мережу відокремлених структурних підрозділів, у тому числі: Азовський морський інститут (Маріуполь), Дунайський інститут (Ізмаїл), Морехідний коледж технічного флоту, Морехідне училище ім. А.І. Марінеско, факультет Військово-Морських Сил. Контингент курсантів та студентів з урахуванням структурних підрозділів досяг 12000 осіб, крім того, підвищення кваліфікації в університеті проходять щорічно більше 5000 моряків.

Завдяки участі у міжнародних проектах, спонсорській допомозі таких компаній, як: V.Ships, MSC, OSM, BSM, MOL та інших, - університет має сучасну матеріально-технічну базу та новітні морські тренажери. У 2014-2015 навчальному році в університеті введені в експлуатацію нові лабораторії і тренажери: на кафедрі управління судном - повномасштабний навігаційний тренажер з 6 ходовими містками, на кафедрі морських перевезень - тренажер баластно-вантажних операцій морських суден, на кафедрі суднової електромеханіки та електротехніки - повномасштабний тренажерний комплекс суднової автоматизованої електроенергетичної системи, на кафедрі теорії автоматичного управління та обчислювальної техніки - лабораторія промислової автоматизації з 4 мобільними стендами і спеціалізований комп'ютерний клас. У 2015 році підписано меморандум про взаєморозуміння між університетом, Профспілкою працівників морського транспорту України та Міжнародною радою морських роботодавців (IMEC), що передбачає фінансування проектів з розвитку університету. Перший такий проект зі створення нового повномасштабного тренажера машинного відділення виробництва компанії Kongsberg Maritime AS планується реалізувати в 2016 році до початку нового навчального року.

НУ «ОМА» має все необхідне обладнання, методичне забезпечення та кадровий потенціал для підготовки випускників відповідно до вимог Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти (STCW) з урахуванням Манільських поправок 2010 року. Навчальні плани і програми бакалавра включають всі види обов'язкової підготовки для видачі першого диплома особи командного складу, а програми підготовки спеціаліста та магістра забезпечують можливість при наявності відповідного стажу роботи займати старші командні посади (капітана, старшого механіка) на морських суднах. У Центрі підготовки та атестації плавскладу університету створені умови для ефективного підвищення кваліфікації моряків. Програми підготовки університету акредитовані Морським інститутом Великобританії (NI) та Інститутом морської техніки, науки і технологій (IMarEST). Система підготовки та дипломування моряків в Україні схвалена Міжнародною морською організацією (IMO) та Європейською агенцією з безпеки на морі (EMSA), що дозволяє випускникам університету працювати в різних іноземних компаніях, у тому числі, на суднах під прапорами країн Європейського Союзу. Наявність наукових шкіл, аспірантури та докторантури, спеціалізованої вченої ради з захисту дисертацій, випуск збірників наукових праць університету забезпечують можливість ефективної підготовки кадрів вищої кваліфікації: докторів філософії і докторів наук. Система менеджменту якості університету сертифікована на відповідність міжнародному стандарту ISO 9001: 2008 Регістром судноплавства України.

До послуг курсантів курсантське містечко, на території якого розташовані: екіпаж (гуртожиток), їдальня і буфет, спортивний комплекс, сучасний медичний центр, власна газова котельня. У НУ «ОМА» створені всі умови для занять фізичною культурою і спортом: басейн олімпійського класу, ігрові та тренажерні зали, міні-стадіон, водна станція на березі моря.

У 2015 році більше 900 курсантів НУ «ОМА» (без урахування відокремлених структурних підрозділів) пройшли плавальну практику на суднах 130 компаній світу. З кожним роком все більше судноплавних компаній Бельгії, Великобританії, Німеччини, Греції, Кіпру, Нідерландів, Норвегії, Франції, Сінгапуру, Японії та інших провідних морських держав віддають перевагу випускникам нашого університету. Усі випускники НУ «ОМА» успішно працевлаштовуються на командні посади на морських суднах, на підприємствах, в компаніях і організаціях морської індустрії.

З повагою,
ректор, доктор технічних наук, професорМихайло Міюсов